Jdi na obsah Jdi na menu
 


I v bolesti najdeš světlo - 4.kapitola

4. 6. 2009

Nadešel čas stěhování, Yakuo sedí na posteli a sleduje svojí matku, jak mu balí věci. Jak dává různé věci do různých krabic. Knihy dává do jedné krabice, časopisy taktéž, papíry s jeho výkresy dává taky do krabic. Oblečení má ve velkých taškách a batozích, a že toho oblečení je.

„Yakuo? Tak co? Chceš tohle tričko, to co ti koupila babička? Nebo ho mám vyhodit?“Yakuo neodpověděl, jen na ní upřel svůj nepřítomný pohled. Jane si povzdechla a tričko dala do batohu.

 

>><< 

Všechny věci byly zabalené a Yakuo byl u babičky, čekali na stěhováky, než přestěhují nějaký nábytek, nebo spíš lednici, sporák a tak dále. Když přijeli, tak všechno naložili, a jeli na smluvené místo. ´

>><< 

Jane si byla další den vyzvednout svého syna, její otec vzal chlapce do náruče a odnesl ho do auta. Jane poděkovala za hlídání, ještě řekla, ať někdy přijedou a odjela se synem do jejich nového domu. Otevřela zadní dveře, podepřela si chlapce a pomalinku s ním šla do domu, na schodech měli menší problém. Musela jemně donutit chlapce, aby začal trošku spolupracovat. Když vyšlapali těch šest schodů, tak pomalými krůčky ho vedla do obývacího pokoje. Položila ho na pohovku a šla zavřít dveře, které jaksi nedokázala zavřít. Šla do kuchyně, kde už bylo všechno pospojováno a tak se rozhodla, že uvaří. Do jednoho hrnce dala vařit rajskou omáčku a do druhého nudle. Za půl hodiny to bylo hotové, nandala menší porci na jeden talíř, vzala hůlky a šla do obýváku, kde byl Yakuo. Talíř položila na stolek, sedla si k chlapci, a začala ho krmit, o několik minut Yakuo už nemohl, tak odvrátil hlavu a zadíval z okna. Jeho šedé oči byly jemně zakalené a bez citu, jako kdyby nežil. Jeho matka si jen povzdychla, vzala talíř a odnesla ho do kuchyně. Vysype zbytek nudlí do koše a pak si sedne na barovou židli. Tolik si přeje, aby její syn byl v pořádku, aby byl jako dřív, veselý, šťastný, usměvavý. Nikdy si nemyslela, že by se tohle mohlo stát, a pak starosti, jestli není nakažený pohlavní nemocí aids, nebo i jinou, naštěstí nebyl, měl jen natržený anální otvor. To se zahojilo, ale nenechal na sebe sáhnout od lékaře, šlo to velice obtížně mu namazat zadeček. Ještě, že to vyšetření je za nimi, a pak vyšetřování s policisty, ti se na to vykašlali, týden se snažili a pak nic. Jane tehdy byla vytočená, oni jí unesou syna, znásilní a kdo ví co ještě, a oni se na to vykašlou. Od té doby policistům nedůvěřuje. Z myšlenek jí vyruší panické výkřiky. Rychle se zvedne a běží do obývacího pokoje. Viděla svého syna, jak leží na zemi a hází s sebou. Rychle k němu přiběhne, nějak ho dostane na pohovku a drží jej v náručí, ze zkušeností ví, že se za chvilku uklidní. Yakuo se doopravdy uklidnil, za pár minut usnul. Jane ho držela v náručí, dokaď nepřišel její manžel. Ten pak chlapce odnesl do jeho pokoje.

>><< 

Také dorazí domů, jeho sestra sedí na gauči a sleduje nějaký seriál.

„Ahoj.“pozdraví jí a jde se převléct. Když se převleče, unaveně padne na postel, nikdy neměl rád papírování. Zavře oči a zase si vybaví chlapcovo tvář. Na tu snad nikdy nezapomene, ani neví, jestli chce na to štěně někdy zapomenout. Povzdechne si. Zvedne se z postele a jde do kuchyně. Tam si něco vezme.

„Musím si jít něco zařídit, za chvilku jsem doma, ano?“řekne své sestře a jde ven. Nemusí si nic zařizovat, jen si potřebuje provětrat hlavu. Kdyby neměl sestru, zabil by se, nemůže si odpustit, to co prováděl, tem chlapcům a…. Yakuovi. Zatřepe hlavou, jde po silnici, náhodou jde okolo domu, který byl už dlouho na prodej, tedy okolo vilce, která byla na prodej, jenže už není, není tam cedule, ta vilka je od všech domů dál. Zajímá ho, kdo jí koupil, není zrovna nejlevnější. Jde jinou cestou, aby to nevypadalo, že tam nějak slídí. Jde několik minut, zastaví před menším krámkem. Jde dovnitř, pozdraví prodavačku, vezme košík a kouká se, co by mohl koupit. Neví, co mají doma, nekoukal se, ani si neplánoval, že sem půjde. Nakonec vezme nějaký sýry, pomazánky a pečivo, jde k pokladně, kde zaplatí a jde pryč, ještě chvilku se prochází a pak jde domů. Uklidí nákup. Jde za sestrou, která usnula na pohovce, vezme jí do náruče a odnese do jejího pokoje. Položí jí na postel a jde k sobě. Vezme svůj notebook a nějakou dobu brouzdá po netu, zabloudí na jednu stránku. A jsou tam videa, která natočili s Yakuem, dívá se ten obličej stažený bolestí, obzvláště, když je u něj Toshi, kouká zrovna na video, kde vystupuje Toshi a vidí, jak do Yakua mlátí, i když je to jenom videa a půl roku starý video, přesto cítí vztek. Nechápe, co se to s ním děje. Chce vědět, kde chlapec bydlí, jak mu, ale asi moc dobře mu nebude, pochybuje, že s tím Yakuo už vyrovnal. Kdo by se tak s tímhle vyrovnal, že? Yakuo nebyl první znásilněný chlapec a ani poslední a co slyšel, tak se žádný jen tak nevzpamatoval, dva chlapci dokonce spáchali sebevraždu. Take doufá, že to neprovedl i Yakuo. Ale podle jeho stavu, co slyšel před nějakou dobou v televizi? Dosti nereálné, chlapec prý nic nevnímá. Na nic nereaguje, jen na dotyky a to s sebou prý cukne. Zaklapne notebook, polo ho na noční stolek a jde do koupelny, vysprchuje se, vyčistí si zuby a nahý jde do postele, přikryje se a za pár minut usne.

>><< 

Yakuo se probudí ve svém novém pokoji, zdi jsou vymalovány modře, koberec je taky modrý, a skříně jsou z bílého dřeva, jeho nejoblíbenější kombinace. Z jiných místností zaslechne nějaký hluk, vytáhne se do sedu, kolena si přitáhne k hrudi a obejme je. Hlavu si o ně opře a kouká se na modré dveře. Je v neznámém prostředí a je trošku vyděšený, trošku? Hodně. Dveře se otevřou a do pokoje vstoupí jeho matka se starostlivým výrazem.

„Ahoj, Yakuo, jak si se vyspal?“zeptá se ho, i když ví, že jí neodpoví. „Já a tatínek pro tebe máme dárek, až přijede, tak ti ho dáme, ano?“Zase žádná reakce. „Teď se nasnídáš,“řekne Jane a jde do kuchyně, kde mu udělá snídani. Za pár minut mu jí přinese. Nakrmí ho a nechá ho v pokoji, aby si odpočinul.

>><<

Matt přijel brzy odpoledne a ve střední přepravce vezl štěňátko labradora. To kňučelo a třáslo se strachy. Vyndal přepravku z auta a šel do domu, kde jej přivítala jeho manželka. Ukázal jí štěně, ta se trošku zakabonila, ale pak se usmála, pro svého syna udělá cokoliv, snese i psa. Matt se najedl a pak šel za svým synkem, samozřejmě vzal i štěňátko. Otevřel dveře a viděl prázdnou postel……

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Amami, 29. 7. 2009 10:12)

chuadcik co samu stalo??? idem daej

Páni!

(Sanasami, 4. 7. 2009 17:42)

Tak to bolo p e r f e k n é, ú ž a s n é a neopísaťelne bombové xixixixixi....rýchlo ďalšiu kapitolu prosím prosím prosím prosím prosím prosím prosím prosím

....

(Zuzka, 7. 6. 2009 16:03)

TO JE NAPINAVÍ. uŽ SE TESIM NA POKRÁCKO.

.................

(Akyra, 6. 6. 2009 17:29)

to je krásné honem pokračování no tak rychle. díky za věnko:D

další!

(ebika, 5. 6. 2009 16:13)

To se začíná zajímavě rozvíjet honem další díl.už se nemůžu dočkat kdy se potkají ti dva a jak bude Yakuo reagovat.(teda jestli se potkají)*doufá, že ano*