Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro štěstí se musí vydržet - 7.kapitola

23. 4. 2009

7.kapitola

Blíží se víkend a tím i příjezd mích příbuzných. Bratranec bude spát semnou v pokoji, z toho nemam moc velkou radost, musím si uklidit, už teď ho nesnáším. Teď zrovna urovnávám sešity do šuplíku, normálně se válí na zemi (proč se v něm vidím? :D).

Když už mám všechno uklizený – fakt, že mi to dalo zabrat – jdu si umýt ruce a najíst se, docela mi vyhládlo. Z ledničky si vyndám jogurt, z příborníku lžičku. Ještě si vezmu rohlík a začnu jíst, s jídlem se přestěhuji do obýváku, kde je táta a kouká se na televizi, zrovna dávají Čarodějky, ty mam docela rád. Sednu si vedle táty a koukáme spolu.

,,Neměl by ses učit?“zeptá se mě táta.

,,,Všechno umím a navíc, zítra se neučíme, jdeme do kina,“odpovím a do pusy si strčím lžičku s jogurtem.

,,dobře, ale počítám, že v tom kině nebudete celých sedm vyučovacích hodin,“brr, tohle nesnáším.

,,Ne, to nebudeme, vracíme se na informatiku -která mi jde- a po ní máme dvouhodinovku tělocviku,“zašklebím se na něj.

„aha,“řekne a dál se věnuje televizi. Když to skočí, jdu k sobě do pokoje, sednu si k počítači, přihlásím se na icq, nikdo tam není, typické. Odhlásím se.

„Tati, jdu vem,“zakřičím a oblékám si bundu.

„jo“

Obuju si boty, ze stolku si vezmu ještě klíče od domu a vyrážím do ulic. Jdu k obchoďáku, nějak mě popadla mlsná. „Dobrý den,“pozdravím, když vejdu dovnitř. Vezmu si košík, jdu k regálu se sladkostmi. Vezmu si čokoládu a několik oblatek, jdu ještě k regálu, kde mají brambůrky. Vezmu si dva balíčky Lays Stix – ketchup. Tyhle mam totiž nejradši (já taky :D). Jdu k pokladně, prodavačka mi to namarkuje, já zaplatím, ještě si zajdu do obchodu s oblečením. Kde si koupím nové tričko, je celé černé, má několik potisků, tenhle styl mám  rád, ještě si k tomu koupím černé kalhoty s bílím páskem. Jdu k pokladně, kde mi to prodavačka namarkuje, a já zaplatím, teď už jdu domů.

„Jsem doma,“houknu a sundám si bundu, a ,nákup‘ si odnesu do pokoje a jdu do obýváku, televize je vyplá a táta nikde, sakra, kde je?

„Tati?“zavolám, nikdo se neozývá.

Jdu do kuchyně, jestli tam náhodou není, ale to by mě snad slyšel, ne? V kuchyni na ledničce je jen vzkaz:

 

Jel jsem do města, přijedu k večeru, v ledničce máš večeři, tak si jí ohřej! Ne že to zase vyhodíš do koše….

Táta

Ten mě má nějak moc prokouknutého, ne? Podívám se do ledničky, co tam mám, jaj pizza, jo ta je dobrý, jestli v ní nejsou houby, ale táta ví, že houby nejím, tak snad pizzu s houbami neobjednával, doufám. Ne, má štěstí, to bych ju to totiž hodil na hlavu, až by přijel. Kolik je hodin? Kouknu se na hodiny. 16:48 času dost, když táta řekne, že se vrátí k večeru, tak to většinou znamená, že se vrátí tak v deset večer. Zavřu lednici, a jdu do obýváku, zapnu si televizi. Přepínám všechny kanály, ale nic nedávají. Do háje. Přejdu k poličce, kde máme dvd CD.  Koukám se na výběry. V 3:15 zemřeš, Texaský masakr motorovou pilou, loď duchů, 7 vteřin, lovci pokladů, panic je na nic, Puls (blbost :D), Mrtvá nevěsta? Není to náhodou Niny? No nic, koukám dál, co tu máme. A hele, Stmívání, to myslim, že je taky ségry, ale co, co oči nevidí, to srdce nebolí, ona totiž nesnášela, když jsem si poučel její CD prý, že si nepůjčuje ty moje, to byl dobrej vtip, smál jsem se celý den, matka si myslela, že jsem se zbláznil a chtěla volat do blázince, aby mi mohla objednat pokoj.

Dám film do DVD přehrávače, chvilku čekám, než se to načte, zatím si doběhnu pro pizzu a brambůrky, co jsem si koupil. Ještě si naliji colu a můžu se dívat. Ten kus pizzy co mi tam táta nechal, jsem snědl celý, ale ty brambůrky jsem už nemohl. Pomalu, ale jistě se film blíží ke konci a já u toho usínám. Vypnu dývko a zapnu satelit, nic nedávají, zase, jen na jednom programu dávají Kobru 11, nechám to tam a dívám se, ale začnu usínat. Zaslechnu klapnutí dveří od auta, pak od vrátek a od domovních dveří, to asi táta přijel domů. Zvednu se a jdu vykoumat, proč jel do města….

 

>><< 

 

Je sobota ráno, a já s tátou očekáváme příjezd mích příbuzných, jsem zvědavý, jaký budou. Sedím u sebe v pokoji a čtu si časopis, náhle zazvoní zvonek (a kapitolky je konec).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Amami, 29. 7. 2009 9:05)

preco cyklu??? mna to bavi

Honem další!

(May Darrellová (Tvoje SB), 24. 4. 2009 16:31)

Já - chci - další - dílek! A honem! Takže se snaž a piš rychle, protože tahle povídka mě fakt dostala, jako tam ta druhá, ehm... teď nevím, jak se jmenuje, ale což :-D

......................

(Akyra, 24. 4. 2009 16:12)

no takhle ustřihnout jak chceš horkou vodu? další a rychle