Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro štěstí se musí vydržet- 2.kapitola

8. 2. 2009

2.kapitola

 

 

Už je to týden co rodiče byli nakoupit. A taky je to týden co se jejich hádky zhoršují. Táta taky zjistil že Nina zníčila ten notebook a byl pořádně naštvanej, Měl co dělat aby jí neprofackoval. Máma zase Ninu obhajovala a já? Já se radši držel stranou, už tak mam dost průšvihů. sice né doma, ale ve škole jo. Po základce jsem šel na obyčejný gympl, který vybrala moje máma, já jsem chtěl na sporotovní. Miluju sport, je to pro mě osvobozující.

 

 Chodim na sportovní kroužky, ale není to ono. Jsem u sebe v pokoji a sedim u počítače, když slyšim jak na mě a ségru volá máma. 'Co asi chce? Oběd bude až za dvě hodiny.' Proběhne mi hlavou. ,,Jo! Zachvilku!''Zakřičim na zpátek a vylezu ze hry kterou mam rozehranou. Ještě před tím si to samotřejmě uložím.

 

Sebíham schody a běžím do obývacího pokoje. ,,Děje se něco?''Zeptam se a sedam si gauč, rodiče seděj v křeslech- pořádnej kus od sebe. Nina už taky přichází, je celá v růžovym a já mám nutkání zvracet. Nesnášim růžovou barvu (nejseš sám, hochu). Sedne si vedle mě a já se nevědomky od ní odsunu. ,,Zavolali jsme si Vás, protože Vám musíme něco říct, je to velice důležité.'' ,,Tak co se děje?''Zeptá se Nina, zřejmě jí máma vyrušila když s kamarádkami někoho pomlouvaly.

 

 ,,Jde o to že Já s Vašim otcem už nevydržim a otec už nevydrží se mnou. Proto jsme se rozhodli že se rozvedem, je to nejlepší cesta, aby jsme se nepozabíjeli a třeba ty hádky nepřešli i k domácímu násilí a taky aby Vás to neovlivnilo, moc.''Vychrlí ze sebe matka a napije se ze skleničky trošku vody (teď jsem si všiml že jí drží v ruce).

 

Já trošku ztuhnu, jak to bude? Je mi jasný že máma bude chtít mě i ségru do své péče, jenže já s mámou být nechci, né že bych jí rád neměl, ale mam radši tátu.

 

,,Dáme Vám na vyběr u koho chcete být,''promluví táta. ,,A který právník Vás bude rozvádět?''Tohle je fakt neblbější otázka která mě kdy napadla, já zapoměl že mámin bratr je právník. ,,Samo že můj bratr, bude to tak levnější, doufam.''

 

'Mami, seš fakt naivní, myslet si, že když je tvůj bratr- můj strýc- Právník takže to bude levnější? Nebude, to je mi jasný.' Pomyslim si, ale nahlas nic neřeknu- táta mě předběhl. ,,Samantho, to že Nikolas je právník, neznamená, že to bude levnější, bude to stát stejně, jako u nějakýho cizího.'' Jen ať se nezačnou zase hádat.

 

Nina je celou dobu zticha, mam pocit, jako kdyby byla šťastná že se rodiče budou rozvádět. Je jí jasný že budu chtít být u táty a to znamená že ona bude nadále rozmazlovaná matkou.

 

,,K právníkovi jdeme za týden, do té doby se dohodněte u koho zůstanete!''Řekne táta a tím dal na jevo že tato dnešní debata pro něj zatím končí.

 

Zvednu se z gauče a jdu k sobě do pokoje. Spadnu na postel a do ruky vezmu nějaký časopis. Hmmm Bravo (nevim, jestli to čtou i kluci, ale u nás ve škole jo =D hlavně při dějáku a fyzice =D). Začnu se do do dvojstánky s názvem ,,Láska a sex'' to vždycky čtu, když se chci pobavit, někdy mam pocit že tam píšou samí magoři.

 

 Skoro v každym díle se ale píše něco jako: ,,Mam ho malýho'' nebo:,,Nevydržim ani tři minuty, co stím?'' Pokaždé samé otázky a pořád stejné odpovědi. Zašklebim se a časopis hodim na zem. Zvednu se s postele a jdu zase k počítači, pokračuji v rozehrané hře.

 

Po půl hodině mě to přestává bavit a tak si jdu dát koupel. Nupustim vanu, skoro až po okraje, naliju do ní pěnu do koupele a vlezu si tam. Teplá voda uvolňuje mé stuhlé tělo a já vítim úlevu. Musim uznat, že mě hodně zarazil ten rozvod, ale co se dá dělat, možná to bude tak lepší. 'Snad!' Pomyslim si a ještě pohodlněji se usadim ve vaně.

 

Vylezu po tom co ucítim že voda už začíná pomalu chladnout, Otřu se, vysušim si vlasy- které mám k ramenům. Obleču se a vracím se do svého pokoje. V pokoji si uvědomim že jsem zapoměl vypustit vanu, ale co, on  jí někdo vypustí, třeba ségra, která je v koupelně každou půl hodinu.  ,,Oběd! Denisi, Nino, je oběd!?''Zaslechnu mámu, no konečně, už mám hlad. Vsadim se že vařil táta, podle toho jak to tu voní, zřejmně hranolky, ty máma nedělá.

 

Naposledy je udělala před rokem a to jí Nina řekla že už je dělat nemá, prý jsou moc kalorické a jí by to zkazilo postavu Jsem zvědavý, jak bude reagovat dnes. Sejdu po schodech a razim si to do kuchyně, taťka nandavá už hranolky, k tomu máme čínu (já maso nejim, ale to neznamená, že ho nebudou jíst i moji hlavní hrdinové že?=) ,) miluju tuto jídlo, mňam. Ségra přichází a stim i kravál, myslim že tohle bude příjemný oběd.

 

 ,,Mami, vždyť jsem řikala že ty hranolky dělat už nemáš!''Zanaříká a uraženě si sedne na židli, která je, bohužel, vedle tý mojí. Zase mam pocit že budu zvracet, když cítim její vůni, na to že je jí 14 je nějaká rozdováděná a moc, no, prostě, chová se jako laciná děvka a taky se tak oblíká. ,,To si holčičko vyříď s tatínkem, já dneska nevařila.'' 'Mami ty skoro nikdy nevaříš! Jen uděláš něco ze zeleniny a řikáš tomu vaření.' To jsem chtěl říct nahlas, ale radši ne. Dotklo by se jí to jejího ega.

 

 ,,Tati? Víš co tohle udělá s mojí postavou?'' Zeptá se ho podrážděně. ,,Tak hele Nino, já a Denis chceme taky jídlo které by se dalo jíst, ne jen nějaký dietní produkty.'' Moje řeč tati. Nina otevře pusu a hned jí zase zavře. ,,To není fér!!''Zařve naštavně a zvedne se ze židle- pocit zvracení začíná pomalu mizet.

 

 ,,Co není fér Nino? Všichni nebudou skákat, jak ty pískáš, to že matka tě poslouchá na slovo, neznamená že já tě budu poslouchat a ve všem podporovat.''Ukončí táta svůj monolog. ,,A teď si sedni na zadek a začni jíst,''řekne a sám si sedne, na proti mě, máma sedí vedle něj a já si nemyslim že je to nejlepší.

 

Hladově se pustím do hranolek, za několik minut to snim a jdu si přidat.

 

°O°O°O°O°O°O°

 

O TÝDEN POZDĚJI.

 

Dnes šli rodiče k Nikolasovi- k mýmu stejdovi. Jsou tam už celé odpoledne a já už si začal balit, s tátou se totiž stěhujem pryč. Sice tenhle barák je jeho, je na pozemku jeho zesnulých rodičů, ale táta mámě nabídl ten dům aby jí nemusel každý měsíc posílat peníze na výchovu Niny, to by se mu pořádně prodražilo. Už mam skoro všechno sbalené, jen nevim kam dam počítač, táta mi neřekl kam ho kam dát.

 

Dam ho zatim na chodbu, dobrý nápad, táta ho pak někam dá. Začnu tedy všechno odpojovat, Monitor, klávesnici, myš, reproduktory, no prostě všechno. Potom vše přenesu na chodbu. Na schodech jsem se málem zabil když jsem nesl monitor a pak tu bednu, co si řiká PC.

 

Táta s mámou už přijeli, oba dva měli ve tváři spokojený výraz. A mě probleklo hlavou Už jsou rozvedeni, nebo to bude velmi brzy'

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hm

(maja, 29. 3. 2011 20:17)

jo ta povidka je zatim dobra

...

(cryingfairy.blog.cz, 29. 7. 2009 8:40)

sa mi normalne zacina pacit tento cyklus... to sa mi po dvoch kapitolach este nestalo

:D:D

(Lusia, 10. 2. 2009 10:42)

Akyro, na včechny ty stránky chodim číst povídky a nevim jeatli to zabírá na tu vražednou chřipku...ehm...tak už dost keců. jdu sem vrazit tu kapitolu...

....

(akyra, 10. 2. 2009 10:11)

hodně rycle se uzdrav a jestli se ti bude chtítak se mrkni k Sax(trochu komplikovaně keiro, amatér a Sax říká) Mám tam zveřejněné povídky. Uklidňujicí prášky poviné,přeji pevné zdraví

:o)

(Lusia, 10. 2. 2009 0:21)

Tak limit jste splnily a kapitolka příde tak kolem polodne, teď už to nemam náladu sem spát. Já se budu ještě tuten týden válet doma s chřípkou a budu psát povídky, tuta mě baví celkem psát (no všiměte si) sice se mi vůbec nelíbí, ale zabavim se u toho, což se moc často nestává....

;-)

(Tara, 9. 2. 2009 19:31)

Ahojky, skvělá kapitolka;-)

to to patří ktřetímu komentáři

(akyra, 8. 2. 2009 23:20)

děkuji za věnování*šťastná jak rádio*proč se ti nelíbí? je krásná!

.....

(akyra, 8. 2. 2009 18:58)

Tak jo třetí koment : Kde je pokračování pokračuje to super

;-)

(May Darrellová (Tvoje SB), 8. 2. 2009 11:39)

Ahojky Lusio,
pokračuje to slibně. Mos se těším na další díleček;-)
Taky jsem ti chtěla říct, že mám novou stránku: www.may-darrell.wgz.cz

:-)

(Davida666, 8. 2. 2009 0:48)

Zatím to vypadá zajímvě,další dílek prosím :-)