Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro štěstí se musí vydržet- 4.kapitola

1. 3. 2009

4.kapitola

 

Jsem už týden v Německu a dnes jdu poprvé do nové školy, celkem se bojím.  Nevím, jak zapadnu mezi  nové spolužáky. Bydlím nedaleko Halle a gymnázium je v tom městě, budu dojíždět asi  půl hoďky.

Zrovna sedím v autobuse a stojíme na přejezdu, čekáme dokaď nepřejede vlak přes koleje. Sice nevím, proč nejezdím vlakem, bylo by to rychlejší. Povzdechnu si, vedle mě sedí nějakej kluk a v uších má sluchátka, ze kterých jde hlasitá muzika.

 

5 minut…. 10 minut…… 15 minut……. 20 minut…… 25 minut……. 30 minut……. No konečně, závory se zvedly a autobus se dal do pohybu. Kouknu se na mobil, který ukazuje, 7:55 to přijdu určitě pozdě, ale proč to tak řeším? Já si vždy ze školy dělal holubník.

Vystupuji , jdu na tramvaj, která je narvaná a já jsem namáčknutý na dveřích.

 

Na třetí zastávce vystoupím a jdu do školy, je to kousek, s tátou jsme to předevčírem okouknuli.

 

Vejdu do areálu budovy a koukám na mapu gymnázia, která je ve vestibulu. Očima hledám cestu do ředitelny. Sakra, já se v tom vůbec nevyznám, to je samá otáčka, pak chvilku rovně, otáčka, kabinet, toalety, co dělá vedle toalet ředitelna? Že by měl říďa problémy s prostatou? Tomu se potichu zasměji. Musím zkusit své štěstí. Pomalu se vydám na dobrodružnou cestu.

 

Po deseti minutách dorazím před dveře, které vedou do ředitelny. Zaklepu. ,,Dále!‘‘ozve se celkem nepříjemný hlas. Otevřu dveře a vejdu do ředitelny. Chlap, který sedí za stolem, rozhodně nevypadá na ředitele sportovního gymnázia, velký bachor, který obepínala košile a knoflíky jen tak, tak neulítly.

 ,,Co potřebuješ?‘‘zeptá se .

,,Jmenuji se Denis Baielerr a jsem tu jako nový student,‘‘řeknu a sklopím hlavu, ten jeho pohled se mi vůbec nelíbí.

 

,,Ach ano, počkej chvilku, někoho zavolám, aby pro tebe přišel.‘‘ S tím vezme do ruky školní rozhlas.

 ,,Prosím, aby se Andrej Lonreii dostavil do ředitelny. Opakuji, prosím, aby se Andrej Lonreii dostavil do ředitelny.‘‘ Odloží rozhlas a zase se na mě podívá tím pohledem, doslova mě provrtává pohledem.

 

Ťuk, ťuk, ozve se a já pocítím pocit úlevy.

,,Chtěl jste semnou mluvit, pane řediteli?‘‘ Otočím se na kluka, který je zhruba v mým věku, možná tak o rok starší. ,,Ano, doprovodíš svého nového spolužáka do třídy!‘‘Oznámí a slovně nás vyhodí s kanceláře.

Odcházíme z chodby, která vede do ředitelny a je ticho, nemluvíme, jen jdeme vedle sebe, navzájem se prohlížíme, musím uznat že je docela pěkný. Krátké černé vlasy spadajíc do bledého obličeje, oči jako dvě studánky, krásný nos, jahodově červené rty, ,jaké by to bylo, kdybych je uchutnal?‘ zatřepu hlavou, jak mě mohlo tohle napadnout. Svalnatá postava, prostě úplně šukézní kluk.

,,Odkaď, jsi přijel?‘‘Vytrhne mě z přemýšlení.

,,Bydlel jsem v Lichtenštejnsku, chodil jsem tam na soukromé gymnázium, jenže se rodiče nedávno rozvedli a já se s tátou přestěhoval do Německa,‘‘řeknu.

,,Aha,‘‘odpoví a celou cestu do třídy mlčíme.

Když dorazíme před třídu, tak Andrej zaklepe. ,,Dál,‘‘ ozve se ženský hlas. Otevře dveře a vejde do třídy, já jdu za ním.

,,Ty budeš Denis, že ano?‘‘Zeptá se mě jen co vlezu do třídy, přikývnu.

,,Dobře tedy, posaď se, třeba vedle Andreje, ten tam má volno a jsem tvá třídní učitelka Olga Semlerová, budu Tě mít na matematiku, přírodopis, zeměpis a rodinnou výchovu.‘‘pomalu vstřebávám to co mi řekla.

Jdu se posadit k Andrejovi do lavice.

Do zbytku hodiny zbývá pád minut, tak učitelka se rozhodla že už ukončí hodinu a řekla mi jaké učebnice budu potřebovat na předměty, mam štěstí, velkou většinu učebnic mam z minulého gymplu, tak snad to bude v pohodě.

 

Po matice máme fyziku, ale ne, tu já rád nemám, a asi nejsem sám, Andrej taky není nadšenej.

Zatím máme přestávku, ale nestihnu ani vylézt z lavice protože se kní přižene skoro celá třída vymámit ze mě, co jsem zač, kam jsem chodil, co mě baví, jaký typ holky se mi líbí a tak dále….

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Amami, 29. 7. 2009 8:51)

chudacik... aj ja som si to musela vytrpiet ale nedoj casom to prejde

........

(akyra, 1. 3. 2009 12:34)

nádhera rychle pokráčko vyvíjí se to skvělá pokráčko!

Super kapitola!

(Janja, 1. 3. 2009 11:44)

souhlasím s May :-D
Jinak kapitolka byla moc hezká, povedla se ti! ;-)

;-)

(May Darrellová (Tvoje SB), 1. 3. 2009 11:16)

Ahojky Lusio,
zase nějaká povedená kapitolka ;-) Moc se těším na další pokračování!
May